Sakız Adası Güney Ada Turu

20 €
  • Kredi Kartı İle Ödeme
  • Çocuk: 0 - 4 Yaş Ücretsiz
ARA

Sakız Adası Güney Ada Turu

 

Turumuz Sakız Adasında başlamaktadır...

Rehberimizin check-in esnasında (Turumuzu online olarak aldıysanız lütfen Liman ofisimizde Rehberimizle görüşüp gemiye geçiniz.) belirttiği saate kadar şehir merkezinde serbest zaman geçirilir. Bu esnada alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

 

Saat 11:30'da  Tur için en geç saat 11.20 de Rehberlerimizin sizi karşılayacağı Ertürk Turizm Sakız Adası Ofisi önünde  bulunulması gerekmektedir.

 

Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkanına sahip olacaksınız.

Rehber eşliğinde ,otobüsle hareket ettikten sonra aşağıdaki köylere turumuz başlar.

Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA;

ARMOLIA;   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır .Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.

PYRGI;  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz.Alış veriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.

MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta’nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından Sakız limanına dönüş.

***Yolcu yoğunluğu veya Liman yoğunluğu nedeniyle hareket saati değişebilir.
***Otobüsle olan tüm tur boyunca köyler Türkçe Rehber eşliğinde yapılacaktır.
***Yemek tur bedeline dahil değildir

Yolcu Fiyat Listesi
12 - Yaş ve Üzeri 20,0 €
4 - 12 Yaş Arası 10,0 €
0 -4 Yaş Arası 0,0 €