Sık Sorulan Sorular

Bilet alırken pasaporta ihtiyacımız var mı?

Biletleme esnasında mutlaka pasaport detaylarınızın tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Bu detaylar isim, soy isim, doğum tarihi, pasaport numarası, cinsiyet, uyruk ve pasaport bitiş tarihidir.

Pasaportumda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş kaşesi var?

Yunanistan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımıyor olmasından dolayı pasaportunda KKTC giriş kaşesi olan yolcuların adaya girişine izin verilmiyor.Mağduriyet yaşamamak için lütfen kontrol ediniz.Bu nedenle ülkeye giriş yapamayan yolcuların durumundan Sakizferibotlari olarak bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Yunan Adalarına vize gerekli midir?

Evet gereklidir.Yunan Adalarına giriş yapabilmeniz için geçerli süresi olan bir pasaportunuz ve vizeniz olması gereklidir.Bu vize Schengen Vizesi veya Kapı Vizesi olabilir.

Kapı Vizesi Nedir?

Kapı Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının,bu program kapsamındaki Yunan Adaları’na ziyaretlerinde gerekli olan Yunanistan Vizesi işlemlerini hızlandıran bir uygulamadır.

Schengen Vizemin süresinin bitmesine az kaldı. Giriş yapmamda sorun olur mu?

Hayır sorun teşkil etmemektedir , vizenizi son güne kadar kullanabilirsiniz.Fakat dönüş tarihinizide vizenizin bitiş tarihine göre ayarlamanız gerekiyor.

Limana geldiğimiz zaman yapmamız gereken işlemler nelerdir ?

Kalkış saatinden 1 saat önce limana gelip check-in yapmanız ve gemiye biniş kartlarınızı almanız gerekmektedir . Bu kartlarınız olmadan pasaport kontrolünden geçip gemiye binmeniz mümkün değildir.